Çölyak Hastalığı

Çölyak hastalığı, hazım durumuyla ilgilidir. Gluten proteinini yediğiniz zaman tetiklenir. Mesela bisküvitlerde, ekmekte, pasta da, pizzanın kabarık kısmında ve diğer pek çok un taşıyan gıdalarda vardır. Arpa tanesi, çavdar ve hatta yulaf da gluten bulunabilir. Seliyak (Çölyak) hastalıklı bir kisi gluten yediğinde ince bağırsakta bağışıklık reaksiyonu oluşur. Ve bu onun kendi yüzeyinin hasarlanmasına neden olur. Normal olarak ince bağırsak, ince saç kılları gibi yansıtma denilen vililerle Kaplıdır. Risempling, tüylü bir halının, derin ince içleri gibi mikroskobik şeyde görünür. Bunlar, mineralleri, vitaminleri ve gıdadaki diğer besleyici maddeleri emmek için çalışırlar. Seliyak hastalığı, vilinin zarar görmesiyle sonuçlanır. Ve onlarsız ince bağırsağın iç yüzü, artık besin maddelerini ememez. Onun yerine kaka (dışkı) ile her şey gider, kaçar.

BELİRTİLERİ

Seliyak hastalığının belirtileri, diğer durumları, sinir durumu ve anemi, chrohn hastalığı, gastrit ülser, huysuz bağırsak belirtisi, parazit iltihaplanması ve cilt bozukluklarıyla ilgili diğer aynı durumlara benzer. Bu hastalıklar gibi de kendini perdeleyebilir. Onları taklit edebilir. Bu hastalığa sahip olan pek çok insan, aralıklı olan mide ağrısı, gaz ve ishal yaşarlar. Fakat gastroentrosyanal belirtileri göstermezler. Bazı kişiler hiçbirini göstermez. Göstermeyen kişiler de vardır.

Hastalık kendini, depresyon, sinirlilik, eklem ağrıları, kas krampları, nöropati, osteoporoz, cilt kızarıklıkları ve mide bozukluklarıyla da gösterebilir. İyi emilim olmadığını gösteren Seliyak hastalığının belirtileri şöyledir; bunları da içine alabilir.

Mide krampları, gaz ve midede guluk guluk sesler çıkması, ishal, yorgunluk ve zayıflık, kokuşmuşluk kokusu, pis koku veya grimsi kakalar, osteoporoz, belirtilmiş kilo kaybı, çocuklarda gelişimin engellenmesi, büyümede duraklama.

SEZGİSEL TEDAVİLER

Gen işini gözlemleyin ve şifalanmayı gözlemleyin.

İNANÇ ÇALIŞMASI

Seliyak hastalığıyla inanç sistemleri bir kurban veya perfeksiyonist (mükemmeliyetçi) olmakla ilgili inanç sistemleri vardır.

Yeterince iyi olmama ve sevgiyi alamamayla ilgili sorunlar vardır.

Yükleme yapın

-Sevgiyi nasıl alacağımı ve kabul edeceğimi biliyorum.

-Sevgiyi alıyorum.

-Kişilerle ilgili iyi muhakeme yeteneğim, sezişim var.

-Bir kurban olmadan yaşayabilirim.

-Hasta olmadan nasıl yaşanılacağını biliyorum.

EK GIDALAR

Bunlar, bağırsağın hasarını iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Aloe Vera, klorofil, Jerusalem (İsrail, Kudüs) enginarı zeytin yaprağı ekstresi, spirulina.

Aynı zamanda huysuz bağırsak Hastalık tablosunu da görünüz.


Gerisini Vianna Stibal’in Hastalık Rahatsızlıklar kitabından okuyabilirsiniz. (365Kitap.com dan sipariş verilebilinir)

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör