Ürtiker (Kurdeşen)

Bir maddeye, histamine ya da başka kimyasallara kandan salınan, bir reajsiyon olduğu zaman kaşıntı, şişme, kabartı ve diğer septomlar oluşur. Kurdeşen, sık rastlanan bir reaksiyondur. Özellikle, bahar nezlesi gibi alerjilere, diğer alerjilere sahip insanlarda ciddiyeti, yani kişiden kişiye farklı sonuçlanır.

Bazı kişiler en ufak bir allerjanle kontağa geçseler hemen kurdeşen dökerler, özellikle dudaklar veya gözlerde, bunun adı anjio ödem’dir.

Anjiyo ödem kabarıklığı, aynı zamanda ellerde, ayaklarda ve boğazda da oluşabilir. Bu illa ki kurdeşen olarak adlandırılamaz, düşünülmez.

NEDENLERİ

Pek çok madde, kurdeşeni tetikleyebilir. Hayvan deri döküntüsü özellikle özellikle kedilerinki, sinek ısırıkları, ilaçlar, polen, kabuklu deniz hayvanları, balık, fındıklar, yumurtalar, süt ve diğer gıdalar. Kurdeşen aynı zamanda duygusal streoden, aşırı terlemeden, aşırı soğuk yada güneşe maruz kalmadan, tek hücrelilerden, bağışıklık sistemi hastalıklardan veya lösemiden, kaşıntıdan, yüzdeki cildin kırmızı kabartılar veya cilt rengindeki sivilceler, kabartılar, şişkinliklerden buna aynı zamanda ciltte meydana gelen kırmızı kabarcık yada şişlik denir.

Özellikle böyle belirgin uçları olur. Virüslerde kurdeşene neden olur. Hepatit B, Epotein virüsü iki sıklıkla oluşturan nedenlerdir. Bazı bakteri iltihaplarıda kurdeşenin ortaya çıkmasına neden olur. Mantar iltihaplarıda, antibiyotiklrt, mesela penisilin, mesela ilaçların tetiklediği kurdeşende de penisinilin ve diğer benzer bileşenleri en sık görülen nedenlerdir.

En sık rastlanan nedenlerden bazıları şunlardır, yapan maddeler şunlardır: hayvanlar, asprin, alupurunol – hiper rurisemra ve onun yanetkilerini iyileştirmek için kullanılan bir ilaçmış bu. Markası da zilopilinmrzi gut ve diğer bedenin ürik asit fazlalığını iyileştirmek için kullanılan bir ilaçmış. Antimoni – rastık kimyasal element göze sürülen sürme. Antipirin – Ateş düşürücü bir ilaç. Uyku hapı olan barbitürük ayedin tozu yatıştıcıymış bu aynı zamanda. Valanik asit ve ürenin bileşenlernden türeyen ve birçok çeşitleri olan rahatlatıcı ilaçlar. Koruyucu maddeler BHA ve BHT. BHA, mesela bir prezarvetif ve oksidanmış. Pekçok maddede varmış. Suda çözünen ve böbrekler için toksik olan bir maddeymiş. Açılımı, butilathidroksiyoinol’dür.

Bizmut, Bİ, kimyasal element.

Kanser, lösemi de kurdeşene neden olur.

Kloralhidrat, kolanytalar ve parfümler.

Kortiliotropin – Hipofizer hormon

Ardenokorti otrop hormo acth kortirotkopin, okaliptus,

Egzersiz

Gıda alerjileri, gıda renklendirmeleri, altın, hipertiroidzm, iltihaplar özellikle strep iltihapları, sinek ısırıkları, insülün, makyaj, mentol, civa, morfin, esrar, penisilin, sakarin, salikilat – salisilatlar (Salisilik asidin tuzu). İlaçlarda sık kullanılan bir madde bu. Şampuan, sabun, sülfat, torazin – kloroflomazimin müsteskar adı. Abir marka aynı zamanda. antievmetik, antipsikotik, marka adı truazin,  rahatlatıcı ve gevşetici.

SEZGİSEL TEDAVİLER

Kişinin alanına gidin. yaratıcı'nın bedeni dengeye koyduğunu yeniden gözlemleyin. Böylece, alerjilere ciddi şekilde reaksiyon göstermiyecektir. Bu genellikle insanın, kortizol levellerini yukarıçıkarır ve kurdeşen üzerinde anında bir etki yapar.

İNANÇ ÇALIŞMASI    

Kişinin,  neye alerjik olduğunu bulmalısınız. Bu, mayayla ilgili olabilir. Maya, genellikle kurdeşen geçiren insanlarda yüksektir. Maya, bir çeşit mantardır ve mantar genellikle, kızgınlık konularıyla alakalıdır. O yüzden bunlarla çalışın.

YÜKLEYİN;

- Gün be gün hayatıma, kendime ve başkalarına kızgın olmadan yaşamanın nasıl bir his olduğunu biliyorum.

- İtilme olmadan hayatımı nasıl yaşayacağımı biliyorum.

- Nasıl hayır diyeceğimi biliyorum

- Kelimelerimi nasıl iyi kullanacağımı biliyorum.


Gerisini Vianna Stibal’in Hastalık Rahatsızlıklar kitabından okuyabilirsiniz. (365Kitap.com dan sipariş verilebilinir)

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör