Deri Veremi (Lupus)

En son güncellendiği tarih: 29 Mar 2020

Lupus, kronik enflamasyon hastalığıdır. Bedenin organlarını etkileyebilir. Otoimmün (otobağışıklık) hastalıklarından bir tanesidir. Bağışıklık mekanizması antikor ürettiğinde bedenin kendi dokularına saldırır bunlar. Bu kan damarlarını, eklemleri, organları ve cildi hasar görebilir.

TİPLERİ

Pek çok lupus tipi vardır.

Fiskoit Lupus- Geri gitmeyen bir saldırıya neden olur.

Neonatal Lupus- Çok nadirdir, sadece yeni doğanları etkiler.

Supakütkutaneus Lupus- Güneşte olduktan sonra, bazı yaralara, sivilce gibi neden olur. Başka bir tipi ilaç yüzünden olur. Pek çok bilinen lupus tipi vardır. En çok bilinen lupus tipi, sistemik lupus. Eritamalupus’dur. Bedenin pek çok bölümünü etkiler. Herhangi bir kişi Lupus’a sahip olduğunda özellikle kadınlar, en çok risk altındadır.

BELİRTİLERİ

Lupus pek çok belirtiye sahiptir. Bilinmeyen nedenle ateş, eklem ağrısı veya şişmesi, kas ağrısı. Kırmızı isilik, yüzde, aynı zamanda buna kelebek isiliği de denir.

Bu çok ağrı verici bir hastalıktır.

NEDENLERİ

Lupus’un nedenleri, modern tıp tarafından bilinmiyor.  Pek çok uzman, henüz keşfedilmeyen bir virüsten olduğunu düşünüyorlar. Ben bir mikroplazmanın, bir çeşit mikroplazmanın hücrelerin içine girdiğini ve dokuların arasına, bağ dokularının arasına girdiğini düşünüyorum. Bu bağışıklık sisteminin antikor üretmesine neden olur. Virüse karşı gelmek için. Bu da bedenin kendi bağ dokularının hücrelerinin, bağ dokularına saldırısına neden olur. Klasik tıbbın tedavisi; klasik tıp Lupus’u streoitlele tedavi eder. Ne yazık ki bu bazen hastalığın kendisi gibi zarar verici olur. Kortizon tedavisi kişinin kalp, zihinsel denge ve otoimmun, yani oto bağışıklık sisteminin, kendi bağışıklık sisteminin de problemlere neden olur.

SEZGİSEL ÖNGÖRÜLER

Lupus’da bağışıklık sistemi, kendine saldırmaz. Doktorların göremediği bir mikroplazmaya saldırır. Bu petrol ürünlerinin moleküllerindendir. Bu yüzden olur. Bu ürünler saçta, tırnak kimyasallarında kurşun ve nikelde bulunur. Kişiye, petrol ürünleri nefesi ile petrol ürünün kullanımına maruz kalıp kalmadığını sorun.

Göğüslerdeki plastik implantlarda, yeni bir çeşit lupus’a neden olur. Bu bedenin, plastik implantları reddettiğinde olur. Birçok durumda kadına göğüs implantlarını çıkarmasını söylerim. Fakat bazen bu bir seçenek değildir. O zaman bir ThetaHealing yaparım ve bedenin onu kabul etmesini söylerim. Manikür yapan kişilerde lupus kapmak, kayropratik, tırnaklar için kullanılan yapışkanlardan dolayı mümkündür. Bunu fark ettim. Kişiler, toksinden uzak bir çevreyle, çevrelerini değiştirmelidir.

Eğer hemşireyseler, sıklıkla plastik eldivenliyken maske de takmalarını tavsiye ederim. Eğer tırnak teknisyeniyseler, onlara odalarında çalışırken bir hepa filitre bulundurmalarını söylerim. Ve bir takım başka filitreler daha. Böylece, herhangi bir petrol kokusunu, dumanını teneffüs etmezler.

Gerisini Vianna Stibal’in Hastalık Rahatsızlıklar kitabından okuyabilirsiniz. (365Kitap.com dan sipariş verilebilinir)


9 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör