Endişe Bittiğinde Sağlık Bir Anda Düzelir

Eğer sürekli hastalık ya da nefret, kızgınlık ve olumsuzluk düşünceleri taşırsanız, bedeniniz bu düşünceleri fiziksel boyuta dönüştürecektir.

Endişe, nefretten sonra insanın kendisine ölümcül zarar verdiği en kötü zihin aktivitesidir…

Endişe, nefret, korku, anksiyete, acı çekme, sabırsızlık, hırs, tamah, anlayışsızlık, yargılama ve suçlama gibi ürünleriyle birlikte bedene, hücresel boyutta saldırır. Bu koşullarda sağlıklı bedene sahip olmak imkansızdır.

Endişenin hiçbir anlamı, amacı yoktur. Ziyan edilmiş enerjidir. Endişe aynı zamanda bedene müthiş zarar veren biyokimyasal reaksiyon yaratır. Hazımsızlıktan, kalp krizine kadar her türlü hastalığa neden olur.

ENDİŞE BİTTİĞİNDE, SAĞLIK BİR ANDA DÜZELİR…

Neale Donald Walsch

* Not: Karmaşa ve kaos günlerinde yapılacak dingin uygulamalara ihtiyaç vardır, biraz içe dönmek, nefes egzersizleri yapmak, biraz dua, biraz meditasyon ve olabildiğince evrene ve varoluşa duyduğumuz güveni sağlamlaştırma... Devre sonu yani şuurun uyanışı dönemlerinde karmaşık olaylar yaşanır, güçlü, sağlam ve ayakta olmak için, endişe ve vesveseden olabildiğince uzaklaşmalıyız. Ya da ciddi bir şekilde bunun yollarını aramalıyız.

Alıntı: İlahi Nizam ve Kainat-Ruhsal ve Bilimsel Araştırmalar sayfası.

* Sağlık her zaman ilaçlardan gelmez. Çoğu zaman sağlık, zihin rahatlığından, kalpteki huzurdan, ruhun her şeyle barışık olmasından gelir. Gülmeyle ve sevgi duygusuyla gelir.


Alıntıdır.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör