Hindistan Günlüğü Yağı – Boswellia serrata

15 - 20 kg hindistan günlüğü reçinesinden 1 litre eter yağı elde edilir.

Almanya, Hindistan ve İsviçre’de yapılmış araştırmalar göstermektedir ki günlük yağı birçok kimyasal ağrı kesici maddeye göre çok daha etkin bir antienflamatuar ve ağrı kesicidir. Böylece sentetik olarak üretilen ağrı kesicilere ve antiromatiklere doğal bir alternatif oluşturmaktadır. Toksik olmaması ve romatizmal şikayetlerin halk arasında gittikçe yaygınlaşan epidemik bir hastalığa dönüşmesi sebebiyle günlük yağı, kronik poliartrit ve kökeninde bir oto bağışıklık unsuru yatmakta olan diğer hastalıklara şimdiye değin uygulanan tedavi yöntemlerinin yanında etkili bir alternatif oluşturmaktadır.

Günlük yağının içerdiği boswellia asidinin kan-beyin-bariyerini geçip iltihapların dinmesine ve beyinde mevcut ödemlerin şişkinliklerinin inmesine sebep olduğu Dr. Winking tarafından da onaylanmaktadır. Profesör T. Simmet bunun yanısıra tümör hücrelerinin çoğalmasının da ciddi oranda daha aza indiğinden, tümör metabolizmasına önemli derecede müdahale edildiğinden ve tümör hücrelerinin azalmasından bile bahsetmektedir. Böylece baş ağrısı ve felç durumları ortadan kalkmıştır. “Basler Universitätsklinik“ hastanesi günlük buharının nüfuz edilmesini yan etkileri yok denilebilecek kadar az olan ve önleyici sağlık tedbiri olarak da kullanılması gereken bir tedavi yöntemi olarak önermektedir.


Etkileri

Bedensel: antiviral, antibakteriyel, antiseptik, antienflamatuar, balgam sökücü, krampları ortadan kaldırıcı, ağrı kesici, kan dolaşımını hızlandırıcı, bağışıklık sistemini tetikleyici, böbreküstü bezi dengeleyici, yaraların kabuk bağlamasına yardımcı, cildin rejenerasyonuna yardımcı

Ruhsal: ilham verici, korkuları yok edici, güçlendirici, dengeleyici, dinlendirici

Uygulama alanları: bağırsak hastalıkları, Morbus Crohn hastalığı, mide krampları, ishal, kurdeşen, sedef hastalığı, tümörler, beyin ödemleri, astım, hepatit, romatizma, baş ağrısı, felç durumları, artrit, kronik poliartrit, yara izi tedavileri, genel ruhsal durumu iyileştirmeye yönelik uğraşlar .

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör