İnflüenza - Enfluenza - Flu Virüsü

İnfluenza ya da flu. Soğuk algınlığı. Bulaşıcı solunum yolu hastalığıdır. İnfluenza virüsünden kaynaklanır. Hafiften, ciddi hastalığa, bazen özellikle genç çocuklar ve yaşlı insanlarda ölüme götürecek ciddi hastalığa neden olabilir. Yaşlı insanlar, genç çocuklar değişik bazı sağlık durumlarına sahip insanlar enflüenza virüsünün ciddi yüksek riski altındadırlar.

Enfluenza’nın Semptomları

Bilinen normal soğuk algınlığı gibi başlar. Pek çok durumda ateş gelişir ve kişi, sıcağa dayanamaz şekilde olur ve üşüme, titreme gelir ardından. Yani çok dayanamayacak kadar sıcak olduktan sonra üşüme, titreme gelir. Sıklıkla, çok zayıftırlar ve çok rahatsız edici bir durumdur onlar için. Bu yüzden hiçbir şey yemek istemezler. Ya da hiçbir şey yapmak istemezler. Soğuk algınlığı, standart olanı bir haftadan on güne sürerken bu flu denen virüsten kaynaklananı çok daha uzun sürebilir. Oniki gün veya daha fazlasına sürebilir. Flu virüsü, kişiden kişiye yayılır, hapşırma veya burnunu silme sırasında, burnunu çekme sırasında. Yani aksırma ve hapşırmayla yayılır. Bu virüsün enfekte olduğu şeye, ellerini, burunlarını yakınına götürdükleri zaman enfeksiyon kaparlar.

Çoğu sağlıklı yetişkin, hastalığın semptomlarını göstermeden beş gün önce enfekte edebilecek duruma sahiptirler.

SEMPTOMLARI

Kuru öksürük, aşırı yorgunluk, ateş özellikle çok yüksek. Baş ağrısı, kas ağrıları, akan veya tıkalı burun, boğaz ağrısı.

Mide Semptomları

Mesela kusma gibi. Bulantı gibi. Veya ishal gibi.

Cildin kuruması olabilir. Fakat çocuklarda daha çok rastlanır büyüklere göre.

Bakterinin oluşturduğu zatürre, kuruma, kulak enfeksiyonları, sinüs enfeksiyonları veya kronik medikal durumların kötüleşmesi gibi astım, konjektiv yani kan veya su toplanmasıyla ilgili kalp hastalığı yani kalp yetmezliği veya diyabet gibi kötüleştirici durumlarda komplikasyon olarak oluşabilir tıpsal olarak. Kronik medikal durumlar oluşabilir.

SEZGİSEL ÖNGÖRÜLER

İnsanlar enfluenza ile bana geldiklerinde her zaman onlara doktara da gitmelerini tavsiye ederim. Pek çok zaman onların bağışıklık sisteminin enfluenza virüsünü yenmesini mümkün kılarım. Çünkü bu doğalıdır. Bu olacak olanın doğalıdır. Bağışıklık sistemi, antibody’ler denilen pek çok bakteri ve virüsle çarpışmak üzere yaratılan tasarımdır. Ancak ondan sonra benim influenza virüsünü durdurmam uygun olur. Önce bağışıklık sistemi yenmelidir.

Şifacılar sıklıkla, neyin dallandığını, dallara ayrıldığını anlamazlar, bir kişinin alanına girdiğinde enfluenza virüsü için şifa yapmaya girdiklerinde.

Bir kere, şifa virüsü öldürdüğünde tüm ölü hücreler, virüsten kaynaklanan halen bedende kalacaklardır.

Yani onların işlenmesi gerekiyor. Bu üç, dört saat sürer, bedenin tekrardan kendi dengesine gelmesi. Bu yüzden pek çok insan, böyle bir şifa aldıktan sonra iyi hissedeceği yerde çok daha kötü hissederler.

DESTEKLER VE DİĞER BESİNSEL TAKVİYELER

Demir desteği almasını önleyin. Çünkü demir aslında bakteriyi, farklı farklı bakterileri besler. Çinko almayın aynı zamanda. Çinko almayın çünkü bu da çinkonun yapacağı faydayı önler.

Kayen paper (Kırmızı biber) Pek çok mukusun akmasına ve hazma yardım eder. Ve baş ağrılarına iyi gelir.

Ekinezya çok etkilidir. Bedenin kendi savaş sistemlerini harekete geçirir. Bedenin kendi savaş sistemlerini harekete geçirir. Ekinazya alkol içermemeli. Ekstreli. Alkolün iyice yok edilmesi gerekiyor. İçinde alkol olmayan ekinezya ekstresi çocuklara verilebilir. 6 tane damla su ile ya da meyve suyuyla her 4 saatte bir 3 gün için verin diyor. Bir ay önce alınmaya başladığında bağışıklık sistemi güçsüz kişilerin, bağışıklık sistemini hastalık dönemine doğru kuvvetlendirdiğini biliyorum.

Enderberiy – Antiviral özellikleri vardır. Virüslere karşıdır. Enderberiy – Mürver.

Bazı ilginç nedenlerden dolayı tavuk ve hindi çorbası da inflüenza’ya yardım ettiği görülür.

Mümkün olduğunca çok dinlenin. C vitaminini arttırın. Bazı insanlar golden-tea kullanıyor diyor. Altın mühür demek. Bu da Avrupa’da özel nadir bulunan bir şey. Fakat bunu eğer bir haftadan fazla bir zamanda kullanmamalısınız. Eğer hamileliğiniz varsa da kullanmamalısınız. Ve diyabeti olan kişiler de kullanmamalı. Altın mühür.

En iyi hazır karışımlardan bir tanesi, eski hint vahşi kiraz barkı – Ağaç kabuğu. Ağacın kabuğu. Öksürük şurubu. Bu bir markaymış zaten. Plenetorminas’tan alınıyormuş. Yeni bir diş fırçası alın. Böylece eski mikropların tekrardan sizi enfekte etmesini engelleyin. Tayebo çayı da antibakteriyel özelliklere sahiptir. İnfluenza’ya yardım edebilir.

Kekik, sinüslerdeki mukozu arttıracağı için faydalıdır.


Gerisini Vianna Stibal’in Hastalık Rahatsızlıklar kitabından okuyabilirsiniz. (365Kitap.com dan sipariş verilebilinir)

27 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör