Sindirim (Hazım) Sistemi

En son güncellendiği tarih: Nis 5

AĞIZ ENZİMLERİ

Ağız enzimleri, sindirim sisteminin başladığı yerdir. Nişastayı hazmetmeye yardımcı olurlar. Aynı zamanda da güçlü baklteriyi ağızdan içeri girdiği andan itibaren yok ederler. Bu endimler yemekle birlikte yutulur ve ostepegus’dan aşağıya hazm’a yardım etmek için seyahat ederler. Ostepegus-yutak borusu.

MİDE

Mide, bedenin sol tarafında yer almıştır. Her zaman meşgul ve aşırı derecede önemli olduğunu düşünür. Eğer insanlar sevilmenin ve kabul edilmenin nasıl bir his olduğunu bilmiyorlarsa mide etkilenir. Ve yemek, gıda doğru bir şekilde hazm olmaz. Eğer, kızarsanız, belki yememeniz gereken bir şey yemişsinizdir. Bundan dolayı kızarsınız, yemek bu duygunuzdan dolayı doğru bir şekilde hazm olmayacaktır. Muhtemelen böylece, hassas mide oluşur ve sezgisel insanlar duygularının sağlıklarını etkilemesine neden olurlar. Bu böyle olur.

BAĞIRSAK HATTI

Yemek Vili’den küçük açılımlarıyla ve küçük açılımlara bağırsaklara açılır.. Bunlar yemeğin ve besinlerin onların içinden geçmesini sağlarlar. Mineraller iyonize olmalıdır. Yeterince küçük olmalı ki bu şekilde emilmelidirler. Klodyal mineraller, bitkiler tarafından emilinebilir. Fakat insanın hazım sistemi tarafından emilmek için çok fazla büyüktürler. Yanlış bir diyet yaparsanız ve diğer faktörler de olursa bazı kişiler ağır işleyen tembel bağırsak hareketlerine sahiptirler. Normalde yemekten yarım saat sonra bir bağırsak hareketiniz olması gerekirdi. Düzgün bağırsak hareketlerini doğru yemekleri doğru gıdaları alırsanız sahip olursunuz. Ve bunlar yeterince alkali ise, onları doğru bir şekilde işleme sokmak için doğru bağırsak hareketlerine sahip olursunuz. İnanç ve his çalışması ne kadar çok yaparsanız Ph’nız daha normale döner. İnanç çalışması tembel bir bağırsağı tek başına çalıştırır.

HAZIM SİSTEMİ VE TACİZ

Hazım sistemi, taciz duygularının sıklıkla biriktirildiği yerdir. Taciz; fiziksel, duygusal, sözel, ruhsal ve cinsel taciz olarak çocukken deneyimlenebilinir. Bir kişinin zihninde taciz olarak tutulan başka bir kişi için olmayabilir. Taciz çocuğa zorla verilen bir tıbbi iyileştirme, doktorların testler yaparken verdiği bir şey bile olabilir. Bağırsaktan sokulmuş bir emama bile olabilir. Emama-lavman ya da bir yetişkinin çocuğa (sen çirkinsin) dediği olabilir. Ya da diğer çocuklar birbirlerini uygunsuz bir şekilde uygunsuz kelimelerle aşağıladıklarında da olabilir. Beden tüm bu hatıraları biriktirir. Ve onları organların içine yerleştirir. Eğer bir kişi başka bir kişinin taciz edildiğini görürse beden, yine bunu da bir taciz olarak depolayabilir. Bağırsak sistemine gittiğimiz zaman yani hazım sistemine gittiğimiz zaman eski duyguları, programları fark edip onları serbest bırakabiliriz. Devam eden kötüye kullanma, taciz ya da döngü haline gelmiş olan taciz, sürekli ve sürekli olan cinstendir. Bu illa şeytanın ritüelinde yapılan taciz değildir. Midenin sağ alt tarafı cinsel taciz tutar. Diğer taraftan da sol alt tarafı da duygusal taciz tutar. Solar pleksus utancı tutar. Karaciğer kızgınlığı tutar. Dalak bölgesi korku ve suçluluğu tutar. Müşterinin izni alındıktan sonra uygulama amacı nazikçe bu bölgelere dokunarak bu konuların ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Ya da müşteri kendi elini, kendi karın bölgesine koyarak bu çalışmayı yaparken ellerini koyabilir. “ Yaratıcı’ya gidin. Ve travmanın bedenden en güzel ve en yüce ve en iyi şekilde ayrılmasını emredin. Sonra inanç çalışması yaparak en alttaki inançları bulun. Taciz ile çalışırken şu yüklemeleri yapın.

YÜKLEMELER

- Yaratıcı’nın sevgi tanımının ne olduğunu anlıyorum.

- Sevilmenin nasıl bir his olduğunu anlıyorum.

- Sevilmenin, değer verilmenin nasıl bir his olduğunu anlıyorum.

- Kendime değer vermenin ve sevmenin Yaratıcı tanımını anlıyorum.

- Bir kişiyi gerçekten sevmenin nasıl bir his olduğunu anlıyorum.

- Her şeyi Yaratan tarafından sevilmenin ne olduğunu anlıyorum.

- Yaratıcı’nın kabullenme tanımını anlıyorum.

- Güvende, korunan ve tamamen sevilen olmanın Yaratıcı tanımını anlıyorum.

- Başkaları beni taciz etmeden nasıl yaşanılacağını biliyorum.

- Kendimi ve başkalarını taciz etmeden nasıl yaşanılacağını biliyorum.

Aynı zamanda hazm sistemi için şu yüklemeyi de yapın:

- Korku olmadan nasıl yaşanılacağının hissini biliyorum.

- Korkusuz nasıl yaşanılacağını biliyorum.

- Kızgınlık olmadan nasıl yaşayacağımı biliyorum.

- Güvende olma hissinin yaratıcı tanımını biliyorum.

- Yaratıcı tarafından korunuyor olmanın nasıl bir his olduğunun tanımını biliyorum.

- Yaratıcının güvende olmanın tanımının nasıl bir his olduğunu biliyorum.


Devamını Vianna Stibal’in Hastalık Rahatsızlıklar kitabından okuyabilirsiniz. (365Kitap.com dan sipariş verilebilinir)


Son Paylaşımlar

Hepsini Gör