Stroke, İnme, Felç

En son güncellendiği tarih: Nis 5

Bir inme medikal aciliyettir. Kan akışının beyne gitmediği zaman oluşur. Bu olduğunda beyin hücreleri dakikalar içinde ölmeye başlarlar. İnmeden rahatsız olmuş olan bir kişi, yani inme yaşamış, inmeden acı çekmiş bir kişi, bedenin bazı bölgelerinin hareketliliğini bazen kaybeder. Çünkü bu nöronların artık orada olmadığı veya eskiden olduğu gibi bağlantıda olmadıklarından kaynaklanır.

TİPLERİ

İki tür inme vardır. Daha sık rastlananı İşyamik Stroke- Bir kan pıhtısının, beyindeki bir kan damarını tıkaması ya da bloke etmesi ile olur. Bir kan damarı, beynin içinde kırılır ve kanarsa, diğer tip, hemorgagik inmeye neden olur. Minik inmeler veya geçici yani kısa süreli ataklar tias, beyne kan akımının kısaca kesilmesiyle oluşurlar.

SEZGİSEL TEDAVİLER

Eğer bir kişiyle çalışıyorsanız, inme, almak üzere olan bir kişiyle çalışıyorsanız, anorizm bölgesini temizleyin.

ANORİZMA: Patolojik atar damar genişlemesi, bir arter duvarının çevresel olarak gelişmesiyle oluşan nabız alınabilen kan dolu şişlik.

Atar cidarının, zayıflamış noktalarında meydana gelen şişlik. Anorizma bölgesini temizleyin. Damar duvarlarını güçlendirin ve damarları temizleyin. Bir inme almış olan bir yetişkinle çalışırken, yaratıcının içeriye girdiğini ve bedene hafızanın uyandırılıp, şeylerin beyinde ihtiyaç olunduğu şekilde değiştirilmelerini isteyin.

İçeri girin ve şöyle söyleyin: Yaratıcı bana göster. Bu beynin kendini yenilemesinin en hızlı yoludur.

Bir inmede, bir şifa gözlemlerken ben, içeri giderim. Beyin hücrelerini uyandırırım ve geri kalan nöronların tümünü kullanabileceklerine emin olurum. Yeni nöronların, bozulmuş olanların görevini üstlenmek üzere yeniden yönlendirildiğini gözlemlerim. Sonra, ellerimi onların üzerine koyar ve onların nasıl çalışmaları gerektiğini hatırlamalarını gözlemlerim. İnme durumlarında beyin, çok fazla ölü beyin hücresine sahiptir.

Onları yeniden yaratmalı ve yeniden öğretmelidir. O yüzden, bir inmeyi şifalandırırken Yaratıcı'ya bağlanıp fetal hafızanın uyandırılmasını emredersiniz. Ve hücrelerin hatırlamasını ve yeniden öğrenmesini emredersiniz.

Bunun nasıl yapıldığının mekanizmasını bilmek önemli değildir, şart değildir. Tüm yapmanız gereken, Yaratıcı için bu konuyla ilgilenmesini emretmeniz ve gözlemleyici olmanızdır. Kişisel olarak neyi gözlemlediğimi bilmek isterim. O yüzden Yaratıcı'ya kişi şifalandırılırken neler olduğunu sorarım. Bir inme durumunda bana uyandırılıp, şeyleri nasıl yapacağımı öğretildiği anlatıldı. Yani ben, bir inme sırasında hücrelerin nasıl uyandırılıp, yeniden görevlerini nasıl yaptıklarını izlerken bana anlatıldı.

Genç çocuklar, bir inme olayını, hadisesini düzeltip, tamamen yetişkinler gibi mükemmel bir şekilde fonksiyon hale gelebilirler. Çünkü bu kök hücrelerden dolayı mümkündür.

Herhangi inmeden rahatsız olan bir çocukla çalışırken, içeri girip bedenin hem kendini yeniden yenilemesini, hem de kök hücrelerinin aktivasyonunun çalışmasını emret. Ben genellikle iki, üç haftada sonuçların alınmasını umarım. Tüm sonuçlar üç hafta içerisinde tamamlanır. Yani üç hafta içerisinde almayı umarım. Bazı kişiler, şifalanma aldıkları gün sonuç alabilirler. Ya da bir gün sonra da alabilirler. Yine de bir kişinin, bebek gibi yürümeyi öğrenmesini bir yıl gibi olduğunu hatırlamalıyız ve şifalandırmaların da yeniden öğrenilmesini bir kaç ay olması normaldir.

O yüzden böyle olur. Bazen yeniden yürümeyi öğrenmek ve el, kolların bazı hareketleri, yani el, kol ve bacakları hareket ettirmek nasıl hareket ettireceğini yeniden öğrenmek biraz zaman alır. Fakat, tümde bazı zaman hakkında ne düşündüğümüz bu kadar da uzun olmayabilir. Bir ayda kolumuzun hareketi iyileşirken, bu bir ay alabilirken siz bir bebekken bunu tamamen hareket ettirmek bir çok ay almıştır. O yüzden, inme geçirmiş olan insanlarla çalışırken sabırlı olun. Bir inme, bir kişiyi, tamamen reddedilmiş hissettirir. Yani sen sabırlı ol ki, anla onu, anlayışlı ol o kişiye karşı.

YÜKLEMELER

- Mutluyum.

- Sağlıklıyım.

- Her gün toparlıyorum

- Her gün daha iyiye gidiyorum ve daha sağlıklı oluyorum.

- Hücrelerim yenileniyor ve yeniden öğreniyor.

- Bedenim, yaşam nefesini alıyor.

- Bedenim, yeniden her şeyin nasıl olduğunu hatırlıyor.

- Ben güçlü bir insanım.

- İlerlemeye devam edeceğim.

- Her gün her şekilde ileriye gitmek kolaylaşıyor.

- Hayatım için şükrediyorum.

- Yaşıyor olmak için şükrediyorum.

- Depresyon olmadan nasıl yaşanılacağını biliyorum.

- Mutlu olmanın nasıl bir his olduğunu biliyorum.

- Umutsuzluk olmadan yaşamanın nasıl bir his olduğunu biliyorum.

- Umutsuzluk olmadan nasıl yaşanılacağını biliyorum.

- Benim için iyileşmek kolaydır.

EK BESİNLER EKLER

İnme, sıklıkla temel minerallerin selenyum gibi temel minerallerin eksikliğiyle alakalıdır. Eğer inme geçiren kişi 8 yaşın üstündeyse, şunu tavsiye et. Bir multi vitamin ve mineral kombinasyonu, amino asit kompleksi, selenyum ve vitamin E.


Gerisini Vianna Stibal’in Hastalık Rahatsızlıklar kitabından okuyabilirsiniz. (365Kitap.com dan sipariş verilebilinir)

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör